Žít, nejen přežívat

Literární soutěž pro studenty středních škol zahájena!

Spouštíme první ročník literární soutěže ŽÍT, NEJEN PŘEŽÍVAT, ve které středoškoláci se zájmem o literární tvorbu mohou kreativní formou propojit svět zdravých a nemocných, přispět ke změně pohledu na onkologické onemocnění a odstranění tabu kolem tématu rakoviny.

• Pro koho je soutěž určena:

Do soutěže se mohou zapojit studentky a studenti středních škol ve věku 15–19 let. Osobní zkušenost s onkologickým onemocněním u sebe nebo svých blízkých není podmínkou! Do soutěže se mohou zapojit zdraví mladí lidé i Ti, kteří právě prožívají náročné životní situace, jako jsou rodinné problémy, ztráta blízkých, nemoci, mentální zdravotní obtíže apod.

• Zadání soutěže:

Žánr není omezen, soutěžní texty však musejí obsahovat tři klíčová slova:

POMOCNÍK – HRDINA – NÁVRAT.

Zájemci o účast v soutěži pošlou do 30. listopadu 2023 své prozaické dílo v rozsahu maximálně 6 normostran (1 800 znaků včetně mezer) na emailovou adresu literarnisoutez@amelie-zs.cz.

Podrobnější informace a pravidla najdete na stránce soutěže ZDE.

• Uzávěrka zaslaných prací:

30. listopadu 2023

• Vybraní porotci, kteří budou hodnotit zaslaná díla:

Markéta Lukášková (spisovatelka) a další

Kateřina Kadlecová (členka kulturní redakce týdeníku Reflex)

Hana Kašáková (spisovatelka a reklamní textařka)

Milada Rezková (spisovatelka a lektorka)

Zapojte se, sdílejte – společně bojujeme proti předsudkům.