Výstava : Český porcelán tří století …. a více

28.8. 2024 v 15:00

Tentokrát se vydáme do Uměleckoprůmyslového muzea na výstavu Český porcelán tří století ( a možná ještě další … ). Tato unikátní výstava je vůbec první výstavou, která se ve zkratce přibližuje vývoj porcelánu vyrobeného na území Čech od jeho počátků až k dnešním dnům. Navíc expozice představí ucelenou historii českého a československého porcelánu poprvé z hlediska výtvarného vývoje, tedy prostřednictvím vzhledu porcelánových výrobků typického pro určitá období.

Výstava představuje reprezentativní výběr z produkce proslulých i méně významných porcelánek v Čechách. Nejstarší fázi zastupuje porcelán z Horního Slavkova, Klášterce nad Ohří, Březové či Lokte, z produkce 20. století vystupuje do popředí tvorba porcelánky v Ostrově, v moderním období pak návrhy designérů spolupracujících s Karlovarským porcelánem či autorské práce umělců i studentů činných v keramických ateliérech uměleckoprůmyslových škol. Pojďte s námi za krásou …

Vstup si platí každý sám – dospělý 150Kč, snížené vstupné 80Kč.

Sraz je v 15:00hod. v Centru Amelie, Šaldova 15, Praha 8 (vchod z ulice Sokolovská), odkud pojedeme tramvají.

Na výstavu doprovodí: Michaela Čadková Svejkovská,tel. 608 458 282

Na výstavu se můžete přihlásit zde:

Prosím uveďte do jaké spadáte kategorie - slouží pouze pro nutné statistické účely*

*Všechny položky s hvězdičkou jsou povinné. Odeslání formuláře není závazné k účasti. Účast je bezplatná.
    Obsažené informace jsou uchovávány v souladu s GDPR.